Plakietka ekologiczna Umweltzone

Rodzaje Plakietek

Plakietka Umweltzone występuje w trzech wersjach: 2 – czerwona, 3 – zółta, 4 – zielona.

Plakietka ważna jest bezterminowo dla znajdującego się na niej numeru rejestracyjnego. Numer rejestracyjny może być naniesiony maszynowo lub wpisany ręcznie markerem odpornym na ścieranie i blaknięcie – sposób naniesienia zależy od podmiotu wystawiającego. Nasza firma zajmuje się dystrybucją obu rodzajów Plakietek.

Przydzielanie Plakietek

Tabela poniżej przedstawia wzór Plakietki wystawianej przez podmiot niemiecki, z którym współpracujemy. Samochód będzie miał przyznaną Plakietkę na podstawie klucza podanego w tabeli (pod uwagę brany jest rodzaj silnika oraz data produkcji i pierwszej rejestracji).

Plakietka 2 Plakietka 3 Plakietka 4
BENZYNA I rejestracja
od 01.1993
albo Euro1
DIESEL I rejestracja
01.1997-12.2000
I rejestracja
01.2001-12.2005
I rejestracja
od 01.2006
TIR/BUS I rejestracja
10.1996-09.2001
I rejestracja
10.2001-09.2006
I rejestracja
od 10.2006
albo Euro2 Euro3 Euro4/Euro5

Wymiana Plakietki – rabat 50%

Wymiana Plakietki konieczna jest jedynie przy zmianie numeru rejestracyjnego auta lub przy wymianie przedniej szyby. W takim przypadku, jeżeli poprzednia Plakietka Umweltzone była zakupiona na pośrednictwem naszego serwisu, otrzymasz gwarantowany rabat 50% na jej ponowny zakup.

Wyższa norma Euro

Zdarza się, że auto spełnia wyższą normę Euro aniżeli wynika to z danych w dowodzie rejestracyjnym. Aby podmiot niemiecki mógł przyznać wyższą Plakietkę, potrzebny jest dokument ten fakt potwierdzający. Wystawca Plakietek honoruje pisemne poświadczenie producenta, deklarację zgodności (dokument COC) lub brief w przypadku auta sprowadzanego.
W takim przypadku należy przesłać do nas skan dowodu rejestracyjnego lub pozwolenia czasowego oraz dokument, na podstawie którego będziemy mogli zweryfikować jaką normę spełnia Twój samochód.

Wjazd do poszczególnych miast

Pamiętaj, że do konkretnej strefy Umweltzone można wjechać jedynie wtedy, gdy kolor Plakietki zezwala na wjazd – regulacje są indywidualne dla każdej strefy i są określane przez poszczególne miasta. Sprawdź interesujące Cię miasta ze strefami Umweltzone.

Wjazd bez Plakietki

Każdy samochód wjeżdżający do strefy Umweltzone powinien mieć Plakietkę ekologiczną przyklejoną w widocznym miejscu na przedniej szybie. Niewłaściwa Plakietka (nieuprawniająca do wjazdu lub z błędnym numerem rejestracyjnym) bądź jej brak skutkuje mandatem w wysokości 80 Euro w przypadku kontroli.

Zamów Plakietkę już teraz!

Plakietka ekologiczna Umweltzone

Wybierz ilość Plakietek i kliknij „Kup teraz!”:

90.00 PLNCena:
Loading Aktualizacja koszyka